IMG 0883-min

IMG 0885-min

IMG 0878-min

گرامیداشت روز جهانی محیط زیست

با توجه ماهیت فرایند تولید سیمان و وجود سازه های مرتفع و تجهیزات مختلف باعث گردیده تعداد زیادی پرنده وحشی منجمله کبوتر چاهی این مکان را به عنوان زیستگاه انتخاب نمایند بر این اساس و وجود پتانسیلهای لازم تصمیم گرفته شد به جهت حمایت از این پرندگان و فرهنگ سازی در خصوص استفاده از پسماند مواد غذایی و توسعه فرهنگ بازیافت و تنویر افکار عمومی، مکانی امن با عنوان آشیانه مهر و آبشخور مخصوص و سکوهای تغذیه پرندگان احداث گردد . با هماهنگی انجام شده مکان مورد نظر با حضور فرماندار ، شهردار ، دادستان ، اداره حفاظت محیط زیست ، شبکه بهداشت شهرستان زاوه و مدیریت محترم عامل و مدیر محترم کارخانه در مورخه 98/03/22 افتتاح و به همین مناسبت تعدادی کبک در ایستگاه تحقیقاتی گنج آهو رها سازی و سپس حیوانات مربوطه سرشماری گردیدند . 

zamin pak-min

دوم اردیبهشت ماه روز زمین پاک گرامی باد 

بر اساس هماهنگیهای بعمل آمده فیمابین شرکت سیمان زاوه و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و به مناسبت دوم اردیبهشت ماه سال 98( روز زمین پاک ) و به جهت تنویر افکار عمومی و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست توافق گردید مسیر حدفاصل روستای کاریز بالا تا ابتدای شرکت سیمان زاوه تربت توسط کارگران بخش خدمات این شرکت پاکسازی گردد . لذا بر همین اساس کلیه زباله های مسیر یاد شده با حضور کارگران ، کارشناس واحد محیط زیست کارخانه و ریاست و کارشناس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جمع آوری و سپس برای امحاء به محل زباله گاه در شهرستان زاوه منتقل گردید . همزمان تعدادی بنر با مضامین زیست محیطی در مسیر یاد شده و جلوی درب ورودی کارخانه نصب گردید.

IMG 1302 

IMG 1297

برگزاری مسابقه نقاشی توسط شرکت سیمان زاوه تربت به مناسبت هفته هوای پاک در بین روستاهای مجاور کارخانه

در این مسابقه که به مناسبت هفته هوای پاک باحضور فرماندار محترم شهرستان ،رئیس آموزش و پرورش ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست و جمعی از مسئولان ، معلمان و دانش آموزان شهرستان زاوه برگزار شد  تعداد 160 نفر از دانش آموزان روستاهای مجاور کارخانه (گلسرا ، عنبرسرا ، کاریز بالا ، زاوه ، شهن آباد )شرکت کرده بودند که پس از دریافت کلیه آثار ، و تشکیل کمیته داوری در هر مدرسه و انتخاب 5 اثر برتر، در روز  دوشنبه مورخه 97/11/01 باحضور تعدادی از دانش آموزان و مسئولین مربوطه به 50 نفر از دانش آموزان برگزیده جوایز ارزنده ای اهداء گردید .

این مسابقه با هدف فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی و اهمیت صیانت از محیط زیست و هوای پاک توسط واحد محیط زیست کارخانه سیمان زاوه تربت برگزارگردید .  


 

 

بر اساس هماهنگیهای بعمل آمده فیمابین شرکت سیمان زاوه و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زاوه و به مناسبت دوم اردیبهشت ماه 96 (  روز زمین پاک )  و به جهت تنویر افکار عمومی و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست توافق گردید قسمتی از منطقه تحت حفاظت کلیلاق ( دهنه اشتی ) از وجود زباله ها پاکسازی گردد. لذا با هماهنگی بعمل آمده تعداد 8 نفر از پرسنل کارخانه راس ساعت 9 صبح همراه با پرسنل و محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زاوه  به منطقه مورد نظر عزیمت نمودیم و کار جمع آوری زباله را شروع کردیم . کلیه زباله ها در داخل پلاستیکهای بزرگ مخصوص زباله جمع آوری و نهایتا پس از پاکسازی در ساعت 18 در محل زباله گاه روستای علیک تخلیه گردید  ضمنا کلیه کارگران با یونیفرم مخصوص که شعارهای گرامیداشت روز زمین پاک بر روی آن نوشته شده بود به تن داشتند و همزمان تعدادی بنر با مضامین  زیست محیطی در مسیر یاد شده و جلوی درب ورودی کارخانه نصب گردیده بود .


 

به مناسبت روز درختکاری مورخه 96/12/15 و با توجه به هماهنگی انجام شده توسط اداره منابع طبیعی شهرستان زاوه جناب آقای مهندس جمشیدی و با حضور ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جناب آقای مهندس جلالی فرد ، ریاست بنیادشهید جناب آقای داوودی ، و دیگر اعضای اداری شهرستان زاوه تعدادی نهال در مجموعه فضای سبز کارخانه کاشته شد به همین مناسبت تعدادی دانش آموز هم مشارکت نمودند و در پایان ریاست اداره منابع طبیعی در خصوص روزدرختکاری و اهمیت آن صحبتهایی ارائه نمودند.

 


به مناسبت روز جهانی حیات وحش در مورخه 96/12/12 و با توجه به هماهنگی انجام شده توسط ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زاوه جناب آقای مهندس جلالی تعدادی کبک با حضور دادستان جناب حاجی آقای زردادی ، فرماندار جناب آقای مهندس کریمی،  شهردار جناب آقای محمدی ، بخشدار جناب آقای وفایی نژاد، ریاست اداره منابع طبیعی جناب آقای مهندس جمشیدی و ریاست محترم کارخانه سیمان جناب آقای مهندس صبوحی و دیگر مدعوین در منطقه تحت حفاظت ایستگاه تحقیقاتی گنج آهو رها سازی گردیدند  .

 


 

 

به مناسبت روز درختکاری در اسفند سال 96 تعدادی نهال عناب توسط پرسنل کارخانه و واحد ایمنی بهداشت در محوطه کارخانه کاشته شد

   


  

مراسم هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اسفند سال 94 با حضور ریاست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زاوه جناب آقای مهندس سهرابی و شهردار محترم جناب آقای مهندس فیروز فر و دانش آموزان و دانش جویان که به همین مناسبت تعدادی نهال در فضای سبز شرکت سیمان کاشته شد 

 

 

دفتر مرکزی مشهد : بلوار فردوسی-نبش فردوسی 19-جنب بانک سپه -ساختمان سیمان زاوه تربت


telphon
دفتر مشهد : 36303 - 051
کارخانه : 53856000- 051
دفتر تهران : 88609546- 88032159- 021
فروش : 36303 - 051
mail efo1
 53856102 - 36044495 - 051
  1. موقعیت کارخانه
  2. دفتر مشهد
  3. دفتر تهران

تمامی حقوق نزد شرکت محفوظ است